אימון אישי לזוגיות ומשברי אמון

כשאתה עוסק בייעוץ זוגי ונמצא בהיכרות קרובה ואינטימית עם בני אדם מידי יום, אתה מתחיל לראות פתאום הרבה נקודות משותפות לאנשים, נקודות שכל אחד חולק אותם איתך במפגש אישי מאוד, אבל למרבה הפלא הבעיות האישיות והזוגיות האלה נוטות לחזור אצל כולם.

כשאני הולך היום ברחוב, אני מסתכל על זוגות ועל האינטראקציה ביניהם ולא יכול שלא להבחין באותם ניואנסים שאני שם לב אליהם בפגישות הייעוץ.

אני רוצה לכתוב כאן על שינוי שאני עצמי עברתי בעקבות ההיכרות הקרובה עם כל כך הרבה אנשים.

מכיוון שאני נפגש עם זוגות מכל קבוצות הגילאים יכולתי לשים לב למגמות השונות של הגישה לחיים המאפיינים את קבוצות הגיל השונות.

זה לא מוחלט, והכלל לא תמיד נכון לכל המקרים, אבל אפשר לשים לב למשל שככל שהגיל עולה כך יורד האמון באנשים.

אם נזרום עם הקלישאה הזו, אפשר בקצה האחד שלה לשים ילד קטן שרמת האמון שלו כלפי אנשים היא מאוד גבוהה (ולכן אפשר גם "לסדר" אותו בקלות) לעומת קשיש מריר שאתה לא יכול "לסדר" אותו כי הוא אפילו לא יסכים לדבר איתך מרוב חשדנות.

מה קורה כאן בעצם. הילד עם האמון המוחלט בסביבה שלו, מתחיל בהדרגה לצבור עוד ועוד משברי אמון ויחד עימו גדלים עוד ילדים שצוברים עוד ועוד משברי אמון וכל קבוצת הגיל הזו גדלה ביחד ובהדרגה הופכת לחשדנית יותר ויותר כלפי בני אדם.

אפשר להגיד שלכל אחד מאיתנו ברמה כזו או אחרת "מטיילים בראש" משפטים כמו: "אי אפשר לסמוך על בני אדם", "צריך להיזהר מאנשים", "אולי הם מנסים לסדר אותי", "אולי מנסים לנצל אותי" וכדומה.

מה שמעניין הוא שבמפגש עם בן אדם שאנחנו בכלל לא מכירים, אנחנו מגיעים עם הגישה הזו ויכול להיות שמדובר באדם שאם היינו מכירים אותו לעומק, היינו מאוד סומכים עליו והגישה החשדנית הזאת תתברר בדיעבד כלא תואמת את המציאות.

ייעוץ זוגי

אז יש לנו, בשתי קצוות הקלישאה המוזכרת לעיל, שתי אשליות שלא תואמות בהכרח את המציאות:

  1. האשליה שכל הדברים שאנשים יעשו לנו יהיו טובים

  2. האשליה שכל הדברים שאנשים יעשו לנו יהיו רעים

כולנו נמצאים איפה שהוא בין שתי האשליות האלו.

וזה אחד הדברים שצריך לשים לב אליהם באימון אישי לזוגיות, כי אם בן אדם תקוע חזק על דרגה מסוימת של האשליות האלה ולא יכול לבחור לשנות את האשליה שלו כרצונו במפגש עם בן הזוג, הזוגיות שלו תדרדר.

עכשיו השינוי שאני עברתי קרה ברגע שהבנתי שזאת אשליה. כלומר אני למשל נפגש עם בן אדם שאני לא יודע כלום עליו ואני יכול להחליט לסמוך עליו לחלוטין ואני יכול להחליט לא לסמוך עליו ושתי ההחלטות יהיו מנותקות מהמציאות מכיוון שאני לא יודע עליו כלום- ולדמיין שאני יודע עליו משהו יהיה סוג של אשליה. ברגע שהבנתי את זה, מידת החשדנות שהיתה לי כלפי אנשים התחלפה בסקרנות.

הטריק הוא להיות מוכן לא לדעת משהו וזה מחזיר אותנו לנושא של אימון אישי לזוגיות מכיוון שאחרי כמה מערכות יחסים וכמה שנים עם בן זוג קשה מאוד לא לדעת משהו.

אבל אפשר לעשות את זה ועובדה, רוב הזוגות שמקבלים ממני ייעוץ זוגי אכן מצליחים לצאת מהתקיעות ולזכות ברמה חדשה של אמון ורמה חדשה של תקשורת.

אם אתם לא מצליחים למצוא או ליצור זוגיות טובה או אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם נהייתה שחוקה, אימון אישי לזוגיות הוא פתרון מושלם בשבילכם.

צרו איתי קשר ואשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ.

צרו קשר עכשיו בנייד 054-4766576  או במייל: sefi123@gmail.com

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *