יועץ זוגיות והגבול שאסור לעבור

זה לא נדיר שבן זוג פונה אלי בבקשה לסייע לו בבעיה בזוגיות שלו כשהפיתרון שהוא מחפש עזרה לגביו, הוא לא הפתרון הנכון ועשוי יגרום לו נזק לטווח הארוך.

זה יכול להיות למשל מקרה שהיה לי, של אישה שבעלה נוהג ללכת לזונות (והוא כל כך לא סופר את אישתו שהוא אפילו לא מסתיר את זה) ומידי מפגין כלפיה אלימות ומשפיל אותה.

והיא פונה אלי בגלל שהוא עזב את הבית והיא רוצה רק להחזיר אותו- לא מעניין אותה שום דבר אחר רק להחזיר אותו.

כן, הייתי יכול לייעץ לאישה הזאת מה לעשות כדי לחזור לקשר עם בעלה, איזה תקשורת לשלוח לו שתיצור אצלו תגובה וכדומה, אני מומחה בזה.

אבל אם הייתי עושה את זה, הייתי מסייע לה להמשיך להיות מושפלת בחייה.

%d7%99%d7%95%d7%a2%d7%a5-%d7%96%d7%95%d7%92%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%95%d7%94%d7%92%d7%91%d7%95%d7%9c-%d7%a9%d7%90%d7%a1%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%a8

יועץ זוגיות צריך שיהיה לו גבול אדום והוא חייב לסרב לסייע לאדם להשיג מצב שבוודאות יהיו לו השלכות שליליות.

אלו הסיטואציות הכי קשות במקצוע שלי, כי האדם שפונה אלי רוצה משהו לא טוב בשביל עצמו ואני צריך לשכנע אותו לרצות משהו שיעשה לו טוב.

במקרים האלה אני נותן את הדוגמה של נרקומן שמכור לסם והינה יש משבר ופתאום נגמר לו הסם ולמעשה יש לו הזדמנות לנסות להיגמל או לעשות דבר מטופש כזה או אחר בכדי להשיג את הסם בכל זאת.

כל מעשה מטופש כזה בשביל להשיג את הסם הוא למעשה הידרדרות נוספת של האדם. זו לא חזרה לסטאטוס קוו, זו הידרדרות מכיוון שהאדם מוכן להשפיל את עצמו עוד יותר ומוותר עוד יותר על השלמות האישית שלו כדי להשיג את הסם.

וכך לצערי זה קורה אצל יועץ זוגיות שלפעמים אתה לא מצליח, בשיחת הטלפון הראשונה כשהאדם פונה אליך, לגרום לבן אדם לראות שמה שהוא רוצה הוא הרסני עבורו. להתחייב לעזור לו להשיג את מה שהוא חושב שהוא רוצה זה בפירוש לא אתי ואתה נאלץ לאחל לו בהצלחה בחיים.

התקווה היחידה במקרים אלו היא שהסירוב שלך לשתף פעולה, אולי קצת תנער אותו ותגרום לו לחשוב על הדברים מחדש.

יועץ זוגיות הוא יועץ לאינדיבידואלים בתוך הקשר הזוגי. לכן ייעוץ זוגי טוב הוא ייעוץ שלוקח בחשבון את הטובה האישית של כל אחד מבני הזוג.

רוצים לשנות משהו לטובה בחיים? אני האיש שלכם 🙂

צרו קשר עכשיו בנייד 054-4766576  או במייל: sefi123@gmail.com

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *