יועץ זוגי ותקשורת זוגית

אני רוצה לתאר פה (עם השינויים הנדרשים ולאחר קבלת רשות לפרסום) התכתבות שהייתה לי בצ'אט שממחישה עד כמה מהר משברים בזוגיות יכולים להתדרדר.

אנחנו מתעסקים עם לא פחות מחומר נפץ!

ש: היי

אני: היי, איך אני יכולה לעזור?

ש: אני ובעלי רבנו, זה התחיל מויכוח מטופש על מי לא מילא דלק במכונית והתדרדר לחוסר תקשורת ולעוד ריבים כל פעם שהיינו צריכים לתאם משהו.

אני: לפני כמה זמן התחילה התדרדרות הזו?

ש:היינו רבים גם קודם אבל זה קרה לפני חודש ואתמול הוא עזב את הבית

אני: אני מבין. את רוצה לספר לי את השתלשלות האירועים עד שהוא עזב?

ש: לפני שבועיים הוא פשוט בא בערב מהעבודה, לא דיבר פשוט ישב בסלון והעביר ערוצים בטלוויזיה ואז קם בעצבים ואתחיל לארוז תיק בהפגנתיות. שאלתי אותו מה הוא עושה והוא רק אמר שנמאס לו והתחלתי להגיד לו שגם לי נמאס אבל אני לא בורחת כמו פחדנית וניסיתי להתעמת איתו והוא דחף אותי..התחלתי קצת לאבד שליטה ולזרוק דברים שלו בבית ואז הוא פשוט עזב הכל ויצא מהבית.

ניסיתי להתקשר אליו אחר כך והוא לא ענה אבל הוא חזר אחרי שעתיים והלך לישון. אחר כך כמעט לא דיברנו עד שהוא לפני שבוע אמר לי שהוא רוצה להיפרד ושאני צריכה לשלם לו על המחשב שנשבר בריב האחרון אז אמרתי לו שהוא יכול ללכת ולא לחזור ושאני לא אשלם לו על כלום.

אני: ו..

ש: הוא לא עזב מיד הוא כנראה חיכה להזדמנות שאני אצא מהבית ואז הזמין מישהו שיחליף את המנעולים ואני הגעתי בדיוק שהוא סיים והיה שוב ריב גדול (לפני יומיים) ואז הוא לקח את הלפ טופ שלי ואני ניסיתי לעצור אותו שלא יילך והוא דחף אותי חזק ונפלתי

אני: וואו נשמע לא טוב בכלל

ש: הגשתי נגדו תלונה במשטרה.

fencing-1683513_960_720

לא משנה איך ההתכתבות שלנו המשיכה, מה שחשוב לי להדגיש כאן זה שנקודת ההתחלה הייתה ויכוח על מי לא מילא דלק במכונית ובהמשך פיצוץ רציני, תלונה במשטרה ושני אנשים שאוהבים אחד את השנייה שמאמינים שאין להם סיכוי לחיות ביחד.

יועץ זוגי צריך לשים דגש מיוחד להרגלי התקשורת של בני הזוג, מכיוון שאם יש משהו שיכול לדרדר סיטואציה בכזאת מהירות, אלו הרגלי תקשורת זוגית רעים.

יועץ זוגי צריך לשים לב גם לפתרונות שבני זוג משתמשים בהם בקונפליקטים שלהם. אני רואה בעבודתי זוגות אשר במשך שנים משתמשים ב"פתרונות" רעים כאשר יש קונפליקט והיחסים שלהם הם כמו תקליט שבור: ריב על משהו קטן שהופך לפיצוץ שהופך לנתק ואז לאט לאט חוזרים לשגרה פחות ופחות עם תקווה לאושר ואהבה.

ייעוץ זוגי יכול לפתור אחת ולתמיד בעיות כאלה!

 

צרו קשר עכשיו בנייד 054-4766576  או במייל: sefi123@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *