נישואין לא הולכים טוב עם אלכהול וסמים

בפוסט לגבי גירושין בארץ הצגתי את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לגבי היישוב עם אחוז הגרושים והגרושות הגבוה ביותר (אילת) ונמוך ביותר (מודיעין עילית). לפוסט ולרשימה המלאה ראה קישור:גירושין בארץ

נתון מעניין הוא שמיד במקום השני השלישי והרביעי (אחרי אילת) נמצאות בת-ים, נצרת עילית וקרית ים.

בניסיון להבין מדוע דווקא הערים האלה ממוקמות יחסית גבוה. נתקלתי במספר נתונים מעניינים:

  • במחקר שבוצע באגף המדען הראשי (ראה קישור: גורמים המשפיעים על הסיכויים להתגרש) נכתב כי סטטיסטית לעולי ברית המועצות הסיכוי הגבוה ביותר להתגרש ולנשים עולות מברית המועצות סיכוי לגירושין הגבוה ב61% לעומת ילידות הארץ.

  • בכתבה של אלכס נירנבורג  העוסקת בגירושין ברוסיה (ראה קישור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/739/981.html) מפורט נתון סטטיסטי מדהים, לפיו 54% מהזוגות שנישאים מתגרשים בסופו של דבר.

בת ים, נצרת עילית וקרית ים מאופיינות באוכלוסיה ניכרת של עולי ברית המועצות, לדוגמה העלייה מברית המועצות לשעבר בשנות התשעים הכפילה את אוכלוסיית העיר נצרת עילית וכיום היא נחשבת לאחד ממרכזי "התרבות הרוסית" בישראל.

מה הקשר? הרי זה טיפשי לטעון שלמוצא של האדם יש קשר לסיכויי הצלחת נישואיו. מצד שני זה טיפשי לנסות להתווכח עם נתונים סטטיסטיים. אז מה בעצם יכול להיות המאפיין שמשפיע על הנתונים הסטטיסטיים האלה?

שימו לב לנתון הבא שלקוח גם כן מכתבתו של אלכס נירבורג:

הסיבה המרכזית לגירושין ברוסיה, הינה ההתמכרות לטיפה המרה ושימוש בסמים. במחקר שנערך עלה כי 41 אחוזים מהמשפחות, מתפרקות מסיבה זו. כמו בכל מקום גם אצלנו יש קשר חזק בין שימוש בסמים ואלכוהול לבין כישלונות, תאונות, אלימות, פשיעה וכל צרה אחרת שהתרבות שלנו סובלת ממנו.

כשנתונים כאלו ואחרים ידועים, אדם יכול לשאול את עצמו מדוע הנושא של לגליזציה של סמים בכלל נידון בוועדה ממשלתית בישראל.

בכל אופן כיום לא מעט צעירים נכנסים למערכת זוגית במקביל לשימוש לא מבוטל בסמים ואלכוהול ולעיתים קרובות ממשיכים עם ההרגלים האלה גם לאחר החתונה ולאחר הולדת הילד הראשון.

נישואין, סמים ואלכוהול לא הולכים טוב ביחד, גידול ילדים סמים ואלכוהול בטח שלא הולכים טוב ביחד.

קחו אחריות על על הזוגיות והמשפחה שלכם אל תשתמשו בסמים ותמעיטו ככל האפשר את השימוש באלכוהול.

 

One thought on “נישואין לא הולכים טוב עם אלכהול וסמים

  1. נגה אקר הגיב:

    לגמרי נכון !!
    אין ספק שחובה להפיץ את הנתונים האלה.
    מאמר מצוין וחשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *